-: درصا / عکس ، مد لباس ، پیامک ، ترفند ، داستان / DARSA :-
عکس های جدید ، بازیگران ، جدید ترین مدل های لباس ، ترفندهای موبایل و اینترنت ،آگهی های استخدام ، اس ام اس و پیامک جدید ، داست
درباره وبلاگ


کامپیوتر - اینترنت - ترفند - آموزش -آگهی های استخدام ، پیامک های جدید - عکس - فوتبال - سرگرمی - - آموزش - مقاله - عکس، کامپیوتر - اینترنت - ترفند - آموزش - پیامک های جدید - عکس - مدل لباس - مدل کفش - و ...

( گریسل ) : هر چی بخواین اینجا داریم : -- www.DARSA.mihanblog.com
برای مشاهده بهتر مطالب دلخواه خود پیشنهاد می شود از بخش طبقه بندی استفاده کنید ، به لیست آخرین پست ها هم سر بزنید ، در نظر سنجی ما شرکت کنید و نظر یادتون نره

مدیر وبلاگ : درصا ( گریسل درگز )
نظرسنجی
شما متولد کدام فصل هستید ؟ با این نظر سنجی می خوایم ببینیم که بچه های کدوم فصل بیشتر تو اینترنت هستند ؟altalt

درآمد بازیکنان ایرانی یا از باشگاه‌های خصوصی تامین می‌شود یا از باشگاه‌های وابسته به دولت. در مورد اول قسمتی از زحمات کارکنان، کارگران و مدیران کارخانه‌های مختلف به جیب فوتبال می‌رود و در مورد دوم نیز بودجه‌ی دولت هدر خواهد رفت.
امروزه فوتبال در دنیا یک صنعت است، صنعتی که روابط و قواعد آن نسبت به دهه‌های گذشته متفاوت شده است و افراد حاضر در آن می‌توانند برای چند نسل آینده خویش ارثی ماندگار بر جای بگذارند.

 

به گزارش «فردا» در مقایسه‌ای بین درآمد بازیکنان و مربیان فوتبالی با سایر مشاغل کشور به این نکته دست می‌یابیم که فوتبالیستی برای یک سال بازی چند صد میلیون دریافت می‌کند و یک مهندس، یک معلم، یک کارمند و ... برای یک سال کار در بهترین شرایط و همراه با اضافه کاری‌ها و حق مأموریت‌ها و پاداش‌ها، شاید چندین میلیون حقوق دریافت کند. بازیکنی که گاهی به دلیل مصدومیت چند هفته و چند ماه از میادین دور می‌ماند، گاهی به دلیل رفتارهای غیرورزشی محروم شده و چند مسابقه را از دست می‌دهد و پس از برد و حتّی گاهی باخت پاداش می‌گیرد.

 در میان اهالی فوتبال در ایران علی دایی همچنان به عنوان پردرآمدترین فوتبالیست به شمار می‌رود و بعد از وی نیز افرادی چون علی کریمی،جواد نکونام و مهدوی کیا وجود دارند که بار خود را بسته‌اند و پولشان از پارو بالا می‌رود.

امروزه کپی‌برداری از فوتبال دنیا ناشیانه و پرخطا انجام شده است. چرا که اگر بازیکنان اروپایی درآمدهای چند میلیون دلاری دارند، این مقدار پول از خود فوتبال، از حق پخش تلویزیونی، از تبلیغات، از فروش بلیت ورزشگاه‌ها، از فروش پیراهن تیم، و ... کسب شده است.

در این بین درآمد بازیکنان ایرانی یا از باشگاه‌های خصوصی تامین می‌شود یا از باشگاه‌های وابسته به دولت. در مورد اول قسمتی از زحمات کارکنان، کارگران، مدیران، و مهندسان کارخانه‌های مختلف به جیب فوتبال می‌رود و در مورد دوم نیز بودجه‌ی دولت هدر خواهد رفت.

مسعود معینی کارشناس فوتبالی کشورمان در خصوص هدر رفت بودجه در باشگاه‌های دولتی ایرانی به خبرنگار «فردا» گفت: بیشتر باشگاه‌های ایرانی متاسفانه به صورت دولتی اداره می‌شوند و در این بین باشگاهی نداریم که خودش به پولسازی بپردازد. اما در اکثر کشورهای دنیا تیم‌های باشگاهی وابسته به کارخانجات معتبرند، اما در ایران متاسفانه سازمان‌ها و کارخانجات دولتی جور فوتبال را می‌کشند و شرایط برای خود کفایی باشگاه‌ها وجود ندارد. این در حالی است که اگر سازمان‌های دولتی به باشگاه‌ها کمک رسانی نکنند فوتبال ایران به حالت خوابیده در خواهد آمد.

معینی در ادامه افزود: ما تا 15 سال پیش لیگ منسجمی نداشتیم اما کم کم زمینه استاندارد سازی به وجود آمد. اما برای رسیدن به سطح اروپایی‌ها خیلی زمان نیاز داریم و باید خودمان را به حداقل استانداردها از نظر امکانات برسانیم.

کارشناس فوتبالی کشورمان با انتقاد از عملکرد باشگاه‌ها در ترانسفر بازیکنان عنوان کرد: باشگاه‌هایی چون سپاهان و ذوب آهن که سازمان و ساختار خوبی دارند دچار مشکل ترانسفر نخواهند شد و بی رویه و بدون قانونمندی بازیکن صادر نمی‌کنند. در این بین به برخی بازیکنان شاغل در لیگ امارات بی احترامی می‌شود. زیرا بدون هدفمندی به کشورهای دیگر رفته‌اند. در این بین به غیر از دو باشگاه اصفهانی بازیکنان سایر تیم‌های ایرانی بدون هدف ترانسفر می‌شوند. به عنوان مثال باشگاه منچستر برای ترانسفر کردن کریستیانو رونالدو مدت 2 سال را صبر کرد و زمانی او را واگذار کرد که توانست بودجه‌ی خوبی را به باشگاه تزریق کند. مدیران فوتبالی باید به نحوی باشگاه‌ها را اداره کنند که باشگاه‌ها همزمان با پیشرفت بازیکنان از نظر امکانات پیشرفت کنند.


از سوی دیگر وب سایت معتبر پرتغالی Futebol Finance درآمدهای بازیکنان فوتبال جهان را منتشر کرد که نام کریستیانو رونالدو در صدر سایر فوتبالیست‌های جهان قرار دارد.

بر همین اساس 4ستاره شاغل در لالیگا در حمع 5بازیکن پردر آمد دنیا قرار گرفته اند.ستاره پرتغالی فوتبال جهان در این میان در صدر قرار گرفته است.طبق نتیجه تحقیقی که در وب سایت پرتغالی فوتبال فایننس منتشر شده، کریس رونالدو بازیکن پرتغالی باشگاه مادریدی بیشتر درآمد را دارد. البته این رقم اعلام شده تنها به دستمزدی که ستاره ها از باشگاه هایشان دریافت می کنند، محدود نمی شود ، بلکه به درآمدهای حاصله از حضور در بازیهای ملی، لالیگا و جنبه های دیگر نیز اشاره دارد و در حال حاضر کریستیانو رونالدو در صدر این لیست قرار گرفته است.رئال مادرید با سه بازیکن در جمع 10 بازیکن پردرآمد دنیا، بیشترین نماینده را در این لیست دارد و بارسلونا که مسی، زلاتان و چابی را در لیست 20 نفره دارد.عدم حضور تیمهای ایتالیایی در این لیست جالب توجه است. اینتر در لیست 10 نفر برتر تنها یک نماینده دارد و میلان تنها نام رونالدینیو را در لیست 20 بازیکن پردر آمد دنیا می بیند.به نظر می رسد ماجرای کالچوپولی ، رسوایی مالی و رشوه دهی در فوتبال ایتالیا که در سه سال اخیر اتفاق افتاد ضربه سنگین مالی به اقتصاد فوتبال ایتالیا وارد کرده است.

 لیست منتشره درآمده های بازیکنان نامدار فوتبال باشگاهی چهان بدین شرح است:
- 1
کریستیانو رونالدو (رئال مادرید اسپانیا ) 13.000.000 یورو
- 2
زلاتان ایبراهیموویچ ( بارسلونا اسپانیا) 12.000.000
-3
لیونل مسی ( بارسلونا اسپانیا) 10.500.000
- 4
ساموئل اتوئو (اینترمیلان ایتالیا) 10.500.000
- 5
ریکاردو کاکا (رئال مادرید اسپانیا ) 10.000.000
- 6
امانوئل آدبایور (منچسترسیتی انگستان ) 8.500.000
- 7
کریم بنزما (رئال مادرید اسپانیا ) 8.500.000
- 8
کارلوس تبس (منچسترسیتی انگستان) 8.000.000
- 9
جان تری (چلسی انگستان ) 7.500.000
 – 10
فرانک لمپارد ( چلسی انگستان) 7.500.000
- 11
تیری آنری (بارسلونا اسپانیا) 7.500.000
- 12
چابی (بارسلونا اسپانیا)7.500.000
- 13
رونالدینیو (میلان ایتالیا) 7.500.000
- 14
استیون جرارد (لیورپول انگستان) 7.500.000
-15
دانیل آلوس ( بارسلونا اسپانیا) 7.000.000
-16
میشائیل بالاک (چلسی انگستان ) 6.500.000
-17
رائول گونسالس (رئال مادرید اسپانیا)6.500.000
- 18
ریو فردیناند ( منچستریونایتد انگستان) 6.500.000
- 19
کولو توره (منچسترسیتی انگستان )6.500.000
- 20
وین رونی (منچستریونایتد انگستان) 6.000.000

نوع مطلب : تحلیل فوتبالی، گالری عکس فوتبالی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic